Ortopedia FMC Centrum Medyczne

Klinika FMC Cetrum Medyczne od lat cieszy się zaufaniem pacjentów, co stanowi dla nas największą nagrodę, a zarazem ogromną motywację do dalszego rozwoju. Nasz zespół pomaga powrócić do sprawności osobom po wszelkiego rodzaju urazach (włącznie z najcięższymi). Zaufaniem obdarzają nas również sportowcy – czuwamy nad zdrowiem m.in. reprezentantów Polski w piłce nożnej, ręcznej i plażowej, a także koszykówce i siatkówce. Leczeniu w naszym centrum poddał się m.in. wielokrotny mistrz Polski, mistrz świata, Europy w podnoszeniu ciężarów, mistrz świata w trójboju siłowym, mistrzyni świata w kolarstwie oraz mistrz świata paralotni. Pod opieką naszych specjalistów znaleźli się ponadto tancerze baletowi (soliści Opery Łódzkiej, Opery Poznańskiej i Opery Bydgoskiej) oraz muzycy. Przykładamy wszelkich starań, by zasłużyć na Państwa zaufanie. Nieustannie się rozwijamy, by móc służyć pacjentom najwyższą jakością leczenia.

FMC Centrum Medyczne oferuje szerokie spektrum zabiegów operacyjnych – zarówno artroskopowych, jak i klasycznych. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu prof. Jarosława Fabisia oraz jego zespołu możemy udzielać chorym pomocy nawet w najbardziej skomplikowanych przypadkach. Pracujemy z użyciem najnowocześniejszych implantów oraz zaawansowanej technologicznie aparaturą medyczną. Mając na względzie bezpieczeństwo pacjentów, współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi firmami z wieloletnim doświadczeniem. W nietypowych przypadkach zamawiamy specjalistyczne instrumentarium indywidualnie dla chorego, dzięki czemu pacjent jest otoczony opieką na najwyższym poziomie. Pacjenci urazowi oraz przypadki nagłe operowani są w kolejności priorytetowej. Świadczone przez nas usługi wyróżnia również fakt, iż zapewniamy ciągłość opieki od pierwszych dni po zabiegach operacyjnych czy urazach, przez wszystkie fazy gojenia aż do pełnego powrotu do zdrowia i przygotowania chorych do powrotu do aktywności zawodowej i sportowej. Z uwagi na wieloletnie doświadczenie pod swoja opieką mamy również wielu zawodników profesjonalnie związanych ze sportem.

Oferujemy pełną gamę zabiegów operacyjnych kończyny dolnej. Przeprowadzamy leczenie artroskopowe stawu skokowego oraz kolanowego. Wykonujemy artroskopową rekonstrukcję więzadła krzyżowego przedniego (ACL) i tylnego (PCL), artroskopowe rekonstrukcje uszkodzeń wielowięzadłowych, przeprowadzamy także artroskopowe zabiegi zabiegi naprawcze oraz szycie, jak również częściowe resekcje łąkotek, artroskopowe przeszczepy łąkotki oraz artroskopowe uwolnienie przyparcia rzepki. Przeprowadzamy zabiegi rekonstrukcyjne zwichnięcia rzepki, rekonstrukcje MPFL (rekonstrukcje więzadła rzepkowo-udowego przyśrodkowego) oraz rekonstrukcje więzadeł pobocznych stawu kolanowego. Wykonujemy zabiegi rekonstrukcyjne i naprawcze chrząstki stawowej, osteotomie korekcyjne, endoprotezoplastykę stawu kolanowego oraz zabiegi obejmujące błonę maziową. Leczymy cystę (torbiel) Bakera i martwicę chrzęstno-kostną we wszystkich stopniach zaawansowania. Wykonujemy zabiegi artroskopowej biologicznej rekonstrukcji chrząstki z zastosowaniem komórek macierzystych. W zakres naszych usług wchodzą przeszczepy chrząstki (różne techniki), rekonstrukcje powierzchni stawowej z użyciem membran kolagenowych oraz artroskopowe opracowanie i zaopatrzenie uszkodzeń powierzchni stawowych. Leczymy złamania chrzęstno-kostne. Przeprowadzamy artroskopowe leczenie metodą „mikrozłamań” warstwy podchrzęstnej kości oraz nawiercania warstwy podchrzęstnej kości. Pomagamy pacjentom ze złamaniami. Operujemy zespoły uszkodzeń nerwów obwodowych, leczymy następstwa reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS). Wykonujemy również protezoplastykę stawów biodrowych i kolanowych.

Zajmujemy się zabiegami w obrębie stopy i stawu skokowego, oferując pacjentom zabiegi artroskopowe oraz klasyczne, w tym korekcję palucha koślawego oraz korekcje w obrębie palców stopy. Leczymy także zmiany zwyrodnieniowe stawu skokowego, jak również leczenie stóp płasko-koślawych z użyciem implantów zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Leczymy operacyjnie również kończynę górną, będąc jednym z ośrodków z największym doświadczeniem w chirurgii barku i łokcia – Profesor Jarosław Fabiś jest jedynym w Polsce honorowym członkiem Amerykańskeigo Stowarzyszenia Chirurgii Barku i Łokcia. Przeprowadzamy artroskopowe zabiegi uszkodzeń stożka rotatorów, uszkodzeń obrąbka, zwichnięć stawu barkowego, artroskopowe leczenie zespołu barku zamrożonego oraz artroskopowe uwolnienie zwapnień. Zajmujemy się również leczeniem złamań w obrębie kończyny górnej w tym obojczyka. Przeprowadzamy rekonstrukcje zwichnięcia stawu barkowego zarówno metodą klasyczną, jak i artroskopową. Oferujemy pełną gamę zabiegów operacyjnych stawu łokciowego i ręki.

Oferujemy również pełną gamę zabiegów z zakresu medycyny regeneracyjne. Stosujemy terapię komórkami macierzystymi pobieranymi ze szpiku jak również z kanki tłuszczowej. Oferujemy terapię osoczowymi czynnikami wzrostu stosując technologie dające największe zagęszczenie preparatów krwiopochodnych.

Zajmujemy się rehabilitacją neurologiczną, w ramach której pomagamy chorym powrócić do zdrowia po urazach układu nerwowego oraz udarach. FMC współpracuje z Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego. Nasza oferta obejmuje również rehabilitację kardiologiczną. Zespół ośrodka złożony z wykwalifikowanych lekarzy specjalistów oraz rehabilitantów opiekuje się pacjentami po incydentach sercowo-naczyniowych.

Oferujemy wkładki ortopedyczne formowane indywidualnie do każdej stopy. Są wykonane z materiałów francuskiej firmy Podiatech/Sidas Medical, światowego lidera w tej dziedzinie. Nasze Centrum Medyczne jako jedyna w Polsce firma gwarantuje 100% skuteczność wkładek – ich działania bezpośrednio po włożeniu do buta (w przeciwnym razie pacjent nie płaci za nie). Wykonujemy wkładki na każdą stopę, włącznie ze stopą neurologiczną, cukrzycową, pourazową, reumatoidalną i sportową. Przed wykonaniem wkładki przeprowadzamy pomiary komputerowe na specjalistycznych platformach oraz na bieżni. Prof. Fabiś dokonuje obiektywnej oceny stopy i na podstawie badań podejmuje decyzję o konieczności wykonania wkładki oraz o jej konstrukcji. Wykonywaniem wkładek zajmuje się technik z dużym doświadczeniem zdobytym m.in. na licznych szkoleniach organizowanych w kraju i za granicą. Wszelkie korekty są bezpłatne.

Przed postawieniem rozpoznania i rozpoczęciem leczenia przeprowadzamy dokładną, rzetelną diagnostykę. Oferujemy pacjentom szeroką gamę badań diagnostycznych, w tym Rezonansu Magnetycznego oraz pełen zakres badań USG (od USG Doppler, przez USG narządu ruchu i tkanek miękkich, po USG narządu rodnego), ECHO serca i EKG metodą Holtera. Wykonujemy biopsje cienkoigłowe pod kontrolą ultrasonografu. Zajmujemy się diagnostyką rehabilitacyjną i przeprowadzamy badania laboratoryjne (pobrania materiału: wtorki i piątki, 8-10). FMC jako jedna z niewielu placówek medyczna w Polsce dysponuje otwartym niskopolowym aparatem O-Scan o mocy 0.32 T, przeznaczonym do badania rezonansem magnetycznym stawu kolanowego i skokowego, stopy, łokcia oraz nadgarstka i ręki.

TOP